Steam Link Uygulaması Kullanımı

Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Steam Link Android cihazlar için geliştirilmiş bir uygulama olup yakın zaman da iOS için de geliştirilecektir.

Steam Link uygulamaları ile birlikte Android cihazlarınızda Steam oyunlarına kolaylıkla ulaşabilir ve sorunsuz oyun oynayabilirsiniz.

Steam Link Uygulaması Nedir?

Bu uygulama ile birlikte Android cihazlarınızda ve televizyonlarınızda rahatlıkla Steam oyunlarına ulaşabileceksiniz. Steam Link sayesinde kolaylıkla televizyonunuza ve telefonunuza Steam oyunlarının kurulumunu yapıp oyunlar oynayabilirsiniz. Şimdilik sadece Android cihazlar için kurulumu yapılabilen uygulama yakın zaman da iOS telefonlar içinde geliştirilecektir. Bu uygulama sayesinde evlerinizi oyun alanlarına çevirerek oyununuzun keyfini yaşayabilirsiniz.

Steam Link Kullanımı

Uygulamanın kullanımından önce Steam Link uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmelisiniz. Daha sonra indirdiğiniz uygulamanın kurulumunu yapmalısınız. Kurulumunu yaptıktan sonra cihazınızın ve bilgisayarınızın aynı ağ üzerinde bağlı olduğunu kontrol edin. Eğer aynı ağ üzerinde bağlı değillerse ayarlamalarını aynı ağ üzerinde olacak şekilde gerçekleştirin. Uygulama açıldıktan sonra ise telefonunuz ile Gamepad’i eşleştirmeniz gerekmektedir. Eşleşme gerçekleştikten sonra Steam’i açık bir bilgisayarı seçmeniz gerekir. Daha sonra ise güvenlik açısından bilgisayarınıza gönderilecek olan kodu doğrulamanız gerekmektedir. Kodu doğruladıktan sonra eşleşmeler sistemleriniz eşleşmiş olacaktır. Bundan sonra sistem cihazınız için internet hızı testi yapacaktır. Bu test için hız sınırı ise 15 Mb altındadır.

Bu işlemlerden sonra Steam Link uygulamasını güvenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Siz de daha farklı bir oyun deneyimi ve heyecanı yaşamak istiyorsanız Steam Link üzerinden oyunlar oynayabilirsiniz. Steam Link uygulaması güvenilir bir uygulama olduğu için de oldukça tercih edilmektedir. Oyun tutkunları ve ya Steam oyunu hayranları bu uygulamayı oldukça beğenmekte ve tercih etmektedirler. Siz de uygulamayı hemen indirerek kurulumunu yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.