İphone Fotoğraf İsmi Değiştirme

İphone telefonlarda fotoğraf adı değiştirmek için gerekli adımları anlatmak amacıyla derlenmiş bilgiler yardımıyla Iphone’larda resim adlarını çok kolay bir şekilde değiştirebileceksiniz.

Iphone Fotoğraf Adı Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Iphone telefonlarınızda ki fotoğraflarınızın isimlerini değiştirmek istiyorsanız ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Telefonlarınızda fotoğraflarınızın isimleri iOS tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Fakat siz Iphone fotoğraf isim değiştirme işlemi yapmak istiyor olabilirsiniz.

Iphone telefonların da resimlerin isimleri otomatik olarak telefon tarafından belirlenmektedir. Fakat yeni güncellemelerle birlikte artık sizlerde birkaç tüyo yardımı ile isim değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Daha önce bu işlem için bazı uygulamalardan yardım alınıyordu. Fakat bu uygulamaların güvenliği tartışılmaktadır. Bu yüzden en güvenli ve kolay yöntem olarak telefonunuzdan halledebilirsiniz.

Iphone’da Fotoğraf İsim Değiştirme Yöntemi

Yeni gelen güncellemeler ile birlikte Iphone telefonlarda fotoğraf isim değiştirme yöntemi birkaç tüyo ile oldukça kolaydır. Bu isim değiştirme yöntemi için öncelikli olarak Icloud Drive uygulaması olacaktır. Bu uygulama zaten iOS sistemi tarafından otomatik olarak yüklenen Iphone telefonların kendi uygulamasıdır. Öncelikli olarak bir fotoğraf seçmelisiniz. Bu fotoğrafı internet tarayıcınızdan indirmişte olabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmayacaktır. Daha sonra Fotoğraflar uygulamasına giriş yaparak ismini değiştirmek istediğiniz fotoğrafı bulun ve tıklayın. Fotoğrafa tıkladığınızda gördünüz seçeneklerden Dosyalara Kaydet sekmesine tıklayın. Daha sonra ise açılan Icloud Drive sayfasında herhangi bir dosya seçerek Bitti seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra Dosyalarım uygulamasına gidin ve fotoğraf için seçtiğiniz dosyayı açın. İsmini değiştirmek istediğiniz fotoğrafa basılı tutarak açılan sekmeden Adını Değiştir butonuna basın. İşte şimdi fotoğrafa istediğiniz ismi verdikten sonra Bitti yazısına tıklayarak kaydedebilirsiniz. Iphone’da fotoğraf isim değiştirme yöntemi ile bunun gibi kısa ve güvenli yoldan halledebilirsiniz.

Siz de güvenli bir şekilde fotoğrafınızın isimlerini değiştirmek istiyorsanız ve uygulamalarla uğraşmak istemiyorsanız bu adımları takip ederek kolayca değiştirebilirsiniz.