Android Telefonlarda Hareketli Fotoğraf Nasıl Çekilir

Android İçin “Live Photos” Nasıl Kullanılır?

iOS aygıtlarda Live Photos özelliği bulunduğu gibi Android cihazlar için de Live Photos özelliğini kullanmak mümkündür.

Live Photos özelliği sadece iOS aygıtlar için bilinse de artık Android cihazlar tarafından da kullanılabilmektedir. Bu yazımızda Android için Live Photos nasıl kullanılır bu konuyu inceleyeceğiz.

Live Photos (Hareketli Fotoğraf) Nedir?

Live photos kelime anlamı hareketli fotoğraf anlamına gelmektedir. Kısa süreli saniyelik fotoğraflar olan Live Photos özelliği sadece Iphone telefonları için özeldir. Bu özellik ilk olarak Iphone 6S ve 6S Plus telefonlarla piyasaya sürülmüştür. Fakat artık yeni gelişen uygulamalar ile birlikte Android cihazlarda Live Photos özelliğinden yararlanabilmektedir. Bu uygulamalar ile beraber Android cihazlar içinde Live Photos özellği uygun olduğu görülmüştür.

Android İçin Canlı Fotoğraf (Live Photos) Uygulama

Live Photos denildiğinde akla ilk Iphone telefonları gelmektedir. Fakat yeni çıkan uygulamalar ile birlikte artık Android telefonlarda bu özellikten yararlanabilmektedir. Bu fotoğraf özelliği için özel olarak üretilen uygulamanın ismi ise CameraMX olarak bilinmektedir. Bu uygulamayı Google Play Store mağazalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirip kurulumunu yaptıktan sonra Android telefonunuz için birbirinden güzel ve eğlenceli Live Photos çekebilirsiniz. Canlı Fotoğraf özelliği için birbirinden farklı uygulamalar bulunmaktadır. Fakat CameraMX uygulaması hem ücretsiz olması hem de kaliteli bir yazılım hizmeti sunmasından dolayı oldukça sık tercih edilmektedir. Siz de bu uygulamayı indirirek Android telefonlarınız için Live Photos özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Bu yazımızda Android için Live Photos özelliğini ele aldık ve Android için hareketli fotoğraf çekim uygulamaları arasından size en güvenilir ve kaliteli olanını öneride bulunduk. Bu uygulamayı deneyerek telefonunuz ile birlikte en güzel hareketli fotoğrafları çekebilirsiniz. Eğer Android telefona sahipseniz bu uygulamayı güvenle kullanabilirsiniz.